O mnie

Radca Prawny Monika Ortman jest Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Prawo. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku, zakończoną zdaniem egzaminu adwokackiego. Monika Ortman wykonywała zawód adwokata, a obecnie jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku - wpisana na listę radców prawnych pod numerem wpisu GD/GD/2200.

Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z kancelariami adwokackimi w Gdyni , w ramach własnej kancelarii prawnej oraz w Sądzie Okręgowym- Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku na stanowisku asystenta sędziego.

W swojej praktyce zawodowej radca prawny Monika Ortman koncentruje się na prawie cywilnym ( ze szczególnym uwzględnieniem prawa obrotu nieruchomościami, prawa zobowiązań, dochodzenia odszkodowań, prawa spadkowego ), prawie rodzinnym i gospodarczym oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Prowadziła bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych działających w branży budowlanej i transportowej. Posiada również doświadczenie w zakresie prawa karnego zdobyte podczas aplikacji adwokackiej i wykonywania zawodu adwokata. Pracując w Sądzie Okręgowym jako asystent sędziego pogłębiła wiedzę praktyczną w zakresie cywilnej procedury sądowej, tematyki prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, jak również nabyła umiejętności sprawnej interpretacji i stosowania przepisów prawa oraz zapoznała się z wewnętrzną pracą sądu powszechnego.

Radca Prawny Monika Ortman współpracuje z „Biurem Porad Obywatelskich” prowadzonym przez Stowarzyszenie OVUM w Gdyni, gdzie świadczy usługi jako doradca prawny w zakresie prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa konsumenckiego, prawa spółdzielczego, prawa pomocy społecznej, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa administracyjnego.

Kontakt

Kancelaria Radcy Prawnego
Monika Ortman

ul. Władysława IV 7-15 B lok.10
81-353 Gdynia
NIP: 6711663525 ; REGON: 331351016
ING BANK :44 1050 1764 1000 0091 4699 9256

Filia Kancelarii:
ul. I Armii Wojska Polskiego 13, lok.226
81-383 Gdynia

500 667 478

kancelaria@monikaortman.pl